Branický most se dočká zdvoukolejnění!

Takzvaný Most Inteligence spojující Malou Chuchli a Braník se dočká zásadní proměny. Správa železniční a dopravní cesty plánuje na stavbu přidat druhou kolej, která bude pokračovat dále do Krče a na Spořilov. Nově po mostě začnou jezdit i osobní vlaky a ten by se tak měl stát důležitou pražskou železniční spojkou. Stavba dosud jednokolejného úseku by mohla začít do pěti let. Uvedl to server Zdopravy.cz.

Podle záměru SŽDC by se jednalo o úsek od Branického mostu do Krče a Spořilova, který je dosud jednokolejný. „Stavba souvisí se zkapacitněním trati pro budoucí tangenciální linku S71, bude rovněž řešit modernizaci stanice Praha-Krč pro možnost vybudování nového přestupního terminálu metro D/vlak. Trať je důležitá i pro odklony vlaků při výlukové činnosti v pražském železničním uzlu, například během připravované rekonstrukce výtoňského železničního mostu,“ řekl Mojmír Nejezchleb, náměstek generálního ředitele SŽDC pro modernizaci dráhy. Zatím poslední úpravou na této trati bylo vybudování zastávky u stanice metra Kačerov.

Zdvojkolejnění by se mělo týkat i samotného mostu, přezdívaného jako Most inteligence. Plán SŽDC počítá s tím, že by se mohlo stavět do pěti let.