Cenzura kritického názoru v aktuálním čísle časopisu Tučňák! Takto "demokraticky" vládne ODS s ANO!

ZAKÁZKY PRO ČLENY ODS

Na radnici Prahy 4 se především v době stavu nouze rozmohlo objednávání zboží a služeb od firem, kde majitelé jsou členové ODS, bývalí zastupitelé nebo místostarostové za ODS.

V oblasti IT byla radnice v době stavu nouze velkorysá a bez výběrových řízení objednala služby za miliony! Každou IT zakázku měla doporučovat IT komise složená z odborníků i občanů, ale Praha 4 se rozhodla tuto komisi obejít a bez výběrových řízení schválit velmi diskutabilní zakázky, např. „In-place upgrade počítačů na OS Windows 10“ -  MČ Praha 4 pro firmu EUROCHIP s.r.o., jejíž majitel je bývalý místostarosta za ODS. Kdyby se neobešla odborná komise, tak by radnice zjistila, že je tato zakázka zcela zbytečná, nové počítače tuto funkci již mají a u starých fungovat nebude. Další zakázka byla pro firmu BBS Praha s.r.o., kde jde o inteligentní systém objednávání občanů do správních agend (ISOSA) - dodávka, provoz a podpora za 2miliony je dle členů IT komise zbytečná a stačilo rozšířit stávající systém za pár desítek tisíc. Samozřejmě, je firma pravidelným sponzorem ODS. Velkou pravděpodobnost získání IT zakázky garantuje členství v ODS nebo založení firmy před pár měsíci, jako třeba zakázka „Migrace aplikačních serverů -  MČ Praha 4“. Velký benefit je také absence webových stránek.

Vyhozených 1.400.000Kč!

Dezinfekce radnice za 711.073Kč. Majitel této firmy Rychle uklidit s.r.o. byl také zastupitelem za ODS. Od stejné firmy Praha 4 objednala dezinfekci 0,5l za 592Kč! Celkem koupila dle serveru hlidacstatu.cz 1184 lahviček za celkovou cenu 700.561Kč! Přitom ve stejné době se 0,5l dezinfekce ve večerce za radnicí prodávala za 159Kč. Většina těchto předražených lahviček je stále ve skladu úřadu. Opět zbytečná objednávka, protože dezinfekci dostala Praha 4 od magistrátu. Pro příklad: Ministerstvo pro místní rozvoj vyčistilo polymerovou desinfekcí všechny budovy ministerstva za 111 688 Kč!

Otevřená radnice NEBUDE!

V roce 2019 jsem jako bývalý místostarosta předložil radě materiál ke zveřejnění seznamu majetku MČ Praha 4 na celoměstském portálu otevřených dat hlavního města Prahy, tak aby mohla probíhat veřejná kontrola. Bohužel nová koalice ANO ODS TOP09 toto rozhodnutí zrušila a tím se radnice Prahy 4 dokonale před občany uzavřela!

Názor občana Prahy 4

Domnívám se, že starosta/tka jakékoliv MČ by neměl/a na kandidátních listinách používat akademické tituly, které nikdy nezískal/la a dále se domnívám, že by starosta/ka MĚLA bydlet ve své MČ.

Názor občana Prahy 4

Domnívám se, že 1. místostarosta/ka jakékoliv MČ by neměl lhát.

Možná už se k vám do schránky dostalo nové číslo radničního časopisu Tučňák. Na straně 9, kde je dán prostor pro vyjádření jednotlivým klubům zastupitelů, je místo našeho názoru velká bílá plocha s odkazem na to, že náš článek nesplňuje požadavky etického kodexu. V redakční radě je celá opozice zastoupena dvěma hlasy z osmi, etický kodex zveřejněn nikde není.

To že se jedná o nebezpečnou cenzuru jsme říkali už v lednu, kdy došlo k cenzuře poprvé!

Našemu článku je vyčítáno, že "poškozuje" zastupitele za ANO. Tak si pojďme shrnout, co všechno by mohlo ANO v článku poškozovat:

  • Vyhozených 1,4 miliónu za fiktivní úklid úřadu a nákup desinfekce od firmy Rychle uklidit s.r.o., která je napojená na ODS
  • Informační uzavřenost radnice - zrušení zveřejňování informací o majetku městské části
  • Stěžovali jsme si že starostka a místostarosta by neměli lhát
  • Starostka by neměla používat akademické tituly, které nemá.

Problém je, že tohle všechno jsou fakta. A můj článek je sice kritický, to uznávám, ale na faktech je postaven. Pokud se ANO nelíbí, že o jejich problémech někdo veřejně mluví, tak ať si je v první řadě nevytváří. Cenzura jim nepomůže.

Zajímavé je, že v názoru pana Hory z Pirátů a pana Štěpánka ze Zelených jsou obsažená stejná tvrzení a etickému kodexu to neodporuje.