Další šokující zjištění v kauze předraženého Svatováclavského velebení

Nové a šokující zjištění v kauze předraženého Svatováclavského velebení v Praze 4, tohle si přečtěte.

❌ Utajované informace

Když jsme zjistili, že celá veřejná zakázka byla asi dvojnásobně předražená, chtěl jsem kvůli tomu interpelovat odpovědného radního, pana Hrozu z TOP 09. Reakce přišla poslední možný den, ale odpověď to vlastně ani nebyla. Jen mi sdělil, že odpoví za podmínky mého popisu při převzetí jeho odpovědi. To samo o sobě nemá oporu v legislativě, ale budiž, souhlasil jsem. A co se dělo dál? Nic! 14 dní ticho po pěšině. Nakonec jsem ho donutil k reakci až několika urgencemi.

❌ Propojené firmy

Praha 4 rozhodovala o veřejné zakázce ze dvou nabídek. Zjistili jsme, že obě nabídky podaly firmy, které jsou vzájemně propojené. Zakázku radnice přihrála firmě Tessina ve finále za 678 tisíc korun, což je její průměrný roční obrat. Tato firma přitom uvedla jako svou referenci další společnost – Lucky servis, která měla až do mého nástupu na radnici v extrémně nízkém podnájmu městské komerční prostory. To jsem zarazil.

Druhá nabídka byla aktivně vyžádána od společnosti V.L.2001, která dluží městu asi 1,5 milionu korun a vyhýbá se soudnímu řízení. Právě ta pronajímala společnosti Lucky servis komerční prostory, které patří městu. A tím se kruh uzavírá: Tessina – Lucky servis - V.L.2001. Náhoda?

❌ A pak přišel šok

A pak se staly dvě věci. Zaprvé, firma Tessina nedodržela smlouvu, protože na Svatováclavském velebení se nedělo to, k čemu se zavázala. Pro takový případ se ve smlouvě počítalo s pokutou. Jenže pan Hroza ji vymáhat i přes můj nátlak odmítá. Přitom se jednalo o nedodržení závazků týkající se 6 přislíbených kapel! Ve finále musela Praha 4 ještě přiobjednat vystoupení kapely Buty za 175 tisíc korun.

Zadruhé, ověřili jsme si, za kolik peněz reálně účinkující vystupují. A tohle bylo asi nejvíc šokující. Zjistili jsme, že asi o polovinu levněji, než nabízela firma Tessina. Prostě zakázku dvojnásobně přestřelila a Praha 4 jí to bez mrknutí oka schválila. To vše díky koalici ANO, ODS - Občanská demokratická strana a TOP 09.

Ale nebojte, my hlídat nepřestaneme.