Křižovatka Podolská

Minulý týden se naše členka, a zároveň už skoro třicet let obyvatelka Podolí, Jana Štrosová sešla s radní pro územní rozvoj paní Petrou Rejchrtovou, aby s ní projednala možnost zadat architektonickou studii vlídnější podoby podolské křižovatky. Myslíme si, že pokud se bude na křižovatce ulic Pod Vyšehradem a Sinkulovy stavět obytný dům, měli by jeho architekti vědět, jak by se prostředí, do kterého stavbu zasazují, mohlo v budoucnu změnit. A že je změna žádoucí, o tom svědčí vaše ohlasy! 

Stejně jako my chcete, aby se konečně po desítkách let toto přirozené centrum Podolí změnilo a dostalo lidštější tvář. I výsledek studie generelu veřejných prostranství, které si MČ Praha 4 nechala před dvěma lety vypracovat, toto území vidí jako centrum oblasti s obchodní zónou a pobytovým prostorem. Paní radní náš návrh podpořila a vyslovila i myšlenku, že by se taková studie dala realizovat v nejbližší době. To by byla skvělá zpráva! Podle našeho plánu bychom potom mohli zorganizovat veřejné setkání občanů, studii představit a podebatovat v širokém kruhu nad tím, jak splňuje naše očekávání.

Nemůžeme asi čekat, že všechno, co bychom chtěli, bude realizovatelné. Ale jde určitě o krok správným směrem a my uvítáme vaše názory v této věci v krátkém dotazníčku: https://tinyurl.com/Podolska