Na hlasu SPD radniční koalice v Praze 4 nesmí záviset

SPD na radnici městské části Praha 4 – stanovisko STAN Praha 4

Apelujeme na každého jednoho zastupitele či zastupitelku zvolenou za TOP 09 a ANO, aby nepřipustili v Praze 4 vládu založenou na hlase extremistické strany!

Zastupitelka Klára Cingrošová, zvolená za ODS, ukončila členství a stala se zastupitelkou a členkou strany SPD. Zastupitelský klub ODS však zatím podle svých slov překvapivě neopouští.

SPD je tak k dnešnímu dni součástí radniční koalice v Praze 4 a bez hlasu SPD neprosadí nic.

Koaliční vláda ANO, ODS, TOP 09 na radnici Prahy 4 již nemá většinu, a tak pro ni bude velmi obtížné cokoliv realizovat. Moc jednoho hlasu je obrovská a jsou situace, kdy už se nelze schovávat za anonymní vůli koalice, strany nebo zastupitelského klubu.

STAN Praha 4 je přesvědčen, že jsou hranice, které demokratické strany nepřekračují, protože pokud k tomu dojde, již není návratu zpět.

Věříme proto, že i v ODS se najdou lidé, které považují společnou vládu s SPD za nenormální a nemorální.

A co více, Klára Cingrošová (SPD) je předsedkyní Komise pro kulturu, volný čas a náboženské společnosti. Je pro nás naprosto nepřijatelné, aby tuto váženou funkci zastávala členka extremistického hnutí.

Vyzýváme všechny demokratické strany v zastupitelstvu k jednání o omezení vlivu SPD a extrémistů v naší části Prahy. STAN Praha 4 je k takovému jednání připraven.