Náš návrh na zastupitelstvo: Zajištění letního provozu školek

Po té co jsme ze zápisu z rady městské části zjistili, že paní starostka navrhla uzavření školek a školních družin, což by zkomplikovalo život všem rodinám kterých se to dotkne, připravili jsme návrh usnesení Zastupitelstva MČ Praha 4 a důvodovou zprávu k zajištění letního provozu školek, který jsme dnes předložili ostatním zastupitelům. Celý návrh a důvodovou zprávu najdete zde.

V důvodové zprávě poukazujeme na to, že MČ Praha 4 dlouhodobě zajišťuje letní provoz školek, který je občany Prahy 4 využíván, a to i v měsíci srpnu. Díky počtu školek v Praze 4 a počtu školek otevřených v letních měsících bude mít povinnost letního provozu každá školka jednou za 7-10 let. Není žádných pochybností, že díky této kapacitě učitelů i školských zařízení není problém zajistit rekonstrukce objektů v letních měsících i zajištění povinných dovolených personálu. Finanční náklady MČ Prahy 4 pro zajištění letního provozu školek jsou naprosto minimální, neboť platová povinnost zřizovatele je i v případě uzavřené školky. 

AKTUALIZACE: 

Školky v létě budou otevřeny!
Vedení Prahy 4 přijalo usnesení, které navrhoval náš klub. Rušení letního provozu školek bylo prostě špatně a jsme rádi, že byl náš návrh vyslyšen. Děkujeme všem za podporu! Opoziční práce má smysl!