Polymerová desinfekce budovy radnice - další zakázka napojená na ODS Praha 15

Polymerová desinfekce úřadu - rychle utratit více než 711 tisíc zbytečně!

Úřad městské části Praha 4 objednal opakovanou desinfekci části prostor úřadu (vstupní hala a devět chodeb v patrech), celkem 1696 metrů čtverečních za 517 144,32 Kč. Aby bylo možné rychle utratit spoustu peněz, radši to provedeme bez výběrového řízení a bez souhlasu rady! Nevadí, že všechny objednávky nad 200 tisíc musí projednat rada. To, že majitel dodávající firmy, byl zastupitel za ODS, ale to je prostě zase jen a pouze náhoda.

Zajímavé je, že firma Rychle uklidit nemá majetek ani zaměstnance, a tak si na práci najala subdodávku od firmy Wero Water Service, mají taky velmi podobnou nabídku, ceny jsou tak bohužel o 23,5% vyšší.

Zakázka je tedy předražena minimálně o 81408 Kč!

Mgr. Rezek z Rychle uklidit ani úředníci si ale nevšimli, že firma Wero na svých stránkách uvádí, že desinfekce vytvoří po usazení neviditelný polymerní film, který má biocidní účinky až 21 dní, a proto naprosto zbytečně objednali osm opakovaných aplikací během května. Ačkoliv by tedy zásah firmy měl proběhnout každé 3 dny, do poloviny měsíce proběhl pouze jednou. Ve zbývajících dnech tedy asi bude probíhat desinfekce každý druhý den! Nebo že by firma dostala zaplaceno za osm aplikací a provedla jen dvě?

Co je na nehospodárném utrácení radnice nejsmutnější, poptali jsme několik firem a během deseti minut jsme získali několik nabídek, přitom nejlevnější nabídka je za 61056 Kč!!! Úspora 366336 Kč!!!

Radní Hrdinka by se mohl inspirovat u svého zaměstnavatele, podobná smlouva z výzkumného ústavu, za 128 tisíc Kč: https://smlouvy.gov.cz/smlouva/12213592

Nebo třeba Ministerstvo pro místní rozvoj, které není úplně etalonem hospodárnosti, vyčistilo polymerovou desinfekcí všechny budovy ministerstva za 111 688 Kč https://smlouvy.gov.cz/smlouva/12270828

AKTUALIZACE

V den zastupitelstva, ještě než jsem dokončil svojí interpelaci uzavřela radnici další objednávku na pokračování desinfekce!!!
https://smlouvy.gov.cz/smlouva/12668488

Tentokrát radnice pospíchala tak, že ani nabídka přiložena není!

Celkový součet nesmyslné desinfekce 711.073,44 Kč firmě napojené na ODS!!!