Vyloučení Josefa Svobody z KDU-ČSL

Josef Svoboda, který fakticky může za to, že na čtyřce vládne ANO, po 30 letech skončil jako člen KDU-ČSL.

Jsem rád, že vedení KDU-ČSL dalo jasně najevo, že koaliční smlouvy se mají dodržovat a že dosavadní pozastavené členství Josefa Svobody byla pouze snaha účelově se vyhnout trestu vyplývajícího ze stanov, tedy vyloučení.

Josef Svoboda, vyloučený přeběhlík, který fakticky může za to, že v čele čtyřky stojí ANO, reálně nestíhá svou práci, za kterou bere skoro sto tisíc měsíčně. Protože na práci uvolněného místostarosty mu kvůli dalšímu úvazku na Fakulta architektury ČVUT v Praze zbývají jen dva dny v týdnu! Mimochodem, když jsem ho s tím chtěl osobně konfrontovat při interpelacích, raději odešel.

Odpověď jsem dostal až písemně, kde to bez ostychu potvrdil. A starostka za ANO ho pochopitelně kryje. Prý jí mimo dny na radnici bere telefony. Tak to je opravdu skvělé, gratulujeme. Mít sto tisíc měsíčně za to, že jen berete telefony, to je fakt dream job.

Doporučuji text spolku Oživení, který jasně definuje uvolněnou pozici komunálního politika: „Uvolněným zastupitelem se rozumí osoba, která vykonává volenou funkci na ‚plný úvazek‘ a tedy za tomu odpovídající odměnu. Uvolněný zastupitel je dlouhodobě uvolněn z pracovního poměru a fakticky se stává po dobu výkonu své funkce „jakoby“ zaměstnancem obce.“ Tohle se pana Svobody evidentně netýká.