Zneužití nouzového stavu pro předražený nákup desinfekce od člena ODS

Praha 4 koupila 400ks dezinfekčního gelu 0,5l za 591 Kč/kus. Večerka za radnicí ve stejnou dobu tento gel prodávala za 159 Kč vč. DPH. Kdyby prostě Praha 4 došla do vedlejších potravin ušetřila by 172.800 Kč!!! Dodavatel, firma Rychle uklidit má bohužel vazby na ODS Praha 15.

Utrácení u téhle firmy se zrychlilo během nouzového stavu. Kromě naprosto předraženého nákupu desinfekce od nich objednala MČ P4 desinfekci budovy radnice za 711 tisíc, přestože se jedná o zakázku za více než 200 tisíc, nebyla schválená radou městské části. Během 4 měsíců letošního roku stihla od této firmy s napojením na ODS z Prahy 15, už objednala sedm zakázek za celkových 1,709 milionu korun!!! Co mají všechny zakázky pro tuto firmu společného? Zásadně probíhají bez výběrového řízení a jejich plnění se nedá zkontrolovat. Jak by taky mohla firma bez zaměstnanců, bez majetku něco dodat?

Otestovali jsme firmu Rychle uklidit - zkoušeli jsme poptat dodávku desinfekce jako radnice - odpověď? Promiňte, neděláme!!!

Kauza už zaujala i celostátní Deník N

Celkem jich Praha 4 koupila neuvěřitelných 1184 kusů za celkovou cenu 700.561 Kč. Kdyby to koupila na uvedeném webu nebo ve večerce za radnicí, kde dezinfekce po celou dobu stavu nouze také byla za 159 Kč, ušetřila by 512.306Kč. Navíc takové množství dezinfekce Praha 4 vůbec nepotřebovala, ještě v minulém týdnu byla zhruba polovina na skladě na úřadě. Pominu fakt, že Praha 4 dostala dezinfekci od magistrátu zdarma, která je také ještě nevyužita na úřadě.