Kauzy na Praze 4

Chtěli bychom vás touto cestou seznámit s podivnými zakázkami a kšefty, které uzavřela stávající koalice ANO, ODS a TOP09. Mafiánský kapitalismus devadesátých let na Praze 4 stále frčí, tady máte několik příkladů.

Zmanipulované zakázky na Praze 4

Zmanipulované zakázky na Praze 4

Následuje návod jak zmanipulovat zakázku, tak kdyby se chtěl někdo z komunálních politiků přiučit! Na Praze 4 si pořidili profil zadavatele, ale řešili problém - když tam vyhlásíme výběrové řízení, hlásí se nám tam lidi a je potom problém vybrat toho "správného" dodavatele, třeba z politických souputníků. Na adrese https://ezak.praha4.cz má městská část Praha 4 tzv. profil zadavatele, kam zveřejňuje podle interní směrnice v duchu "zásad transparentnosti, přiměřenosti, rovného zacházení a zákazu diskriminace" všechny veřejné zakázky, aby efektivně nakupovali pro blaho občanů služby a produkty za stovky miliónů korun.

PURGATIO s.r.o. alias očistec na Praze 4

PURGATIO s.r.o. alias očistec na Praze 4

Na 01.04.2020, na Apríla, byla podepsána zajímavá smlouva s firmou PURGATIO na: "Čištění povrchů areálů dětských hřišť a sportovišť- herních prvků, cvičebních prvků, zábradlí a jiného mobiliáře ve správě MČ Praha 4. Práce budou prováděny dle harmonogramu prací, který bude předán". Harmonogram a další detaily jsme si vyžádali od městské části, tak uvidíme co se dozvíme. Ale díky této zakázce jsme zjistili, že zakázky s touto firmou jsou při nejmenším podivné.

Další podivná zakázka na Praze 4 - další vazba na ODS Praha 15

Další podivná zakázka na Praze 4 - další vazba na ODS Praha 15

Další podivná zakázka na Praze 4 - a zase je v hlavní roli ODS, opět z Prahy 15, tentokrát je to zastupitel Jan Rett a jeho firma PROHEAT. Pan zastupitel Rett je aktivním členem ODS, on a jeho firmy jsou pravidelnými sponzory ODS. Za svojí službu ODS je bohatě odměněn, Praha 4 mu už přidělila zakázky za více než 11 miliónů korun. Poslední zakázkou je ZŠ Školní 700/5 - rekonstrukce plynové kotelny za více než 3 milióny Kč. Včera na zasedání zastupitelstva si demonstranti stěžovali na návrat devadesátek, myslím, že nebyli daleko od pravdy, situace je opravdu tristní. Zakázky podle zjištění neuzavírala jen městská část Praha 4, ale i městská firma 4-Majetková.

Polymerová desinfekce budovy radnice - další zakázka napojená na ODS Praha 15

Polymerová desinfekce budovy radnice - další zakázka napojená na ODS Praha 15

Polymerová desinfekce úřadu - rychle utratit 366 tisíc zbytečně navíc! Úřad městské části Praha 4 objednal opakovanou desinfekci části prostor úřadu (vstupní hala a devět chodeb v patrech), celkem 1696 metrů čtverečních za 517 144,32 Kč. Aby bylo možné rychle utratit spoustu peněz, radši to provedeme bez výběrového řízení a bez souhlasu rady! Nevadí, že všechny objednávky nad 200 tisíc musí projednat rada. To, že majitel dodávající firmy, byl zastupitel za ODS, ale to je prostě zase jen a pouze náhoda.

Nelegálně rozdělená zakázka a nákup předražený o 40%

Nelegálně rozdělená zakázka a nákup předražený o 40%

Nelegálně rozdělená zakázka a nákup předražený o 40% Nouzový stav využila Městská část Praha 4 jako kamufláž pro nelegální rozdělení zakázky a předražený nákup! 16.3.2020 objednala radnice dodání 250 kusů zavlažovacích vaků TREEGATOR za 202 040 Kč. Jeden pytel tak občany Prahy 4 vyšel na 808,16 Kč s DPH. Když se ale podíváte na eshop firmy, při koupi jednoho kusu kýmkoliv z ulice nabízí cenu 713,90 Kč - viz: https://obchod.zavlazovacivaky.cz/zavlazovaci-vaky-treegator/treegator-original-1-ks/. Kdyby radnice nakoupila pytle po jednom, ušetřila by 23565 Kč!!!

Zneužití nouzového stavu pro předražený nákup desinfekce od člena ODS

Zneužití nouzového stavu pro předražený nákup desinfekce od člena ODS

Celkem jich Praha 4 koupila neuvěřitelných 1184 kusů za celkovou cenu 700.561 Kč. Kdyby to koupila na uvedeném webu nebo ve večerce za radnicí, kde dezinfekce po celou dobu stavu nouze také byla za 159 Kč, ušetřila by 512.306Kč. Navíc takové množství dezinfekce Praha 4 vůbec nepotřebovala, ještě v minulém týdnu byla zhruba polovina na skladě na úřadě. Pominu fakt, že Praha 4 dostala dezinfekci od magistrátu zdarma, která je také ještě nevyužita na úřadě. Dodavatel, firma Rychle uklidit má bohužel vazby na ODS Praha 15.

Hnojení zlatem

Hnojení zlatem

Hnojení ZLATEM. 17 m2 za 64.652 Kč! To je výsledek koalice ANO+ODS+TOP09! Roztylské náměstí miluji, ale hnojení 17 m2 za 64 tisíc mi přijde nevhodný černý humor v době nouze! Tento snad překlep jen dokládá celé fungování koalice.

Barikáda 2020 - alegorické vozy v Praze 4

Barikáda 2020 - alegorické vozy v Praze 4

Ach jo. 900.000Kč na akci Barikády 2020 mi prostě přijde moc. Praha 3 obdobné akce od stejného spolku umí za 50.000Kč, viz foto.. Vadí nám cena a podpis 16.3. v době stavu nouze, kdy už každý věděl, že se akce v květnu konat nebude. Navíc bez možnosti storna. Nebýt slušnosti spolku a našeho upozornění, tak Praha 4 musela za tuto akci, která nemůže proběhnout, uhradit celou částku! Dále Rada tuto akci schválila bez podpisu správce rozpočtu, viz foto!! Ale pozor, do kulturní komise Prahy 4 tato zakázka vůbec nešla!! Manažerské schopnosti starostky, která smlouvu na základě "zakleknutí" pana radního Hrozy (ANO,ODS,TOP09) podepsala, shrnuje článek čtvrtečního MF Dnes.

Velebení za 744.997 Kč

Velebení za 744.997 Kč

Celá zakázka na kulturní akci Svatováclavského velebení byla velmi pochybná. Cena 415 tisíc za jednodenní akci je prostě nesmyslná a veřejné prostředky by určitě využít i smysluplněji. Radnice rozhodovala o veřejné zakázce ze dvou nabídek. Zjistili jsme, že obě nabídky podaly firmy, které jsou vzájemně propojené. Zakázku radnice přihrála firmě Tessina. Jaké bylo ale naše překvapení, že nakonec se částka vyšplhala na neuvěřitelných 745 tisíc!!! Požádali jsme tedy v rámci zákona o svobodném přístupu k informacím o detaily a ty vám přinášíme.

Podivné kšefty na radnici Prahy 4 - DOPLNĚNÍ

Podivné kšefty na radnici Prahy 4 - DOPLNĚNÍ

Koalice ANO + ODS + TOP nás opět nepřekvapila. Po předražené kulturní akci s trdelníky, neoprávněném užívání titulů starostkou, pokusu o prodej lukrativní kotelny s pozemkem podivnému s.r.o., které na svém sídle neexistuje a jejiž ukrajinský majitel nedal cca za 10let účetní uzávěrku na soud, tu máme další krásnou akci této koalice. Kšeft na poradenství za 2.000.000Kč svému straníkovi!