Odstranění autovraku v ulici Hurbanova

Odstranění autovraku v ulici Hurbanova

Po více než dvou letech došlo konečně k odstranění autovraku v Krči, ulici Hurbanova! Malé vítězství, zbývá jich ještě sedm jen v této ulici! Víte o nějakém dalším vraku? Více než před rokem náš předseda Vít Rakušan předložil návrh na změnu zákona, která obsahovala srozumitelnou a jasnou definici autovraku. Ačkoliv došlo během připomínek ke změnám, kompromis právě prošel Poslaneckou sněmovnou a autovraky bude konečně mnohem jednodušší dostat z ulic.

Terasa Budějovická, DBK

Terasa Budějovická, DBK

Jak už jsem vám psal minule, lávka (nebo terasa, chcete-li) na Budějovické zase bude plnit svůj účel! Opraví se už příští rok. Sešel jsem se kvůli tomu jak s šéfem DBK Praha, tak s radním Jan Chabr. No a snaha teď nese ovoce, za což jsem moc rád. Praha 4 si to zaslouží :-)l Termín opravy dle smlouvy do 31.8.2020. Žádost o stavební povolení do 30.11.2019!

Nové vedení Prahy 4 rozprodává obecní majetek

Nové vedení Prahy 4 rozprodává obecní majetek

Nové vedení Prahy 4 rozprodává obecní majetek. Za symbolickou cenu 63 tisíc korun chce ANO, ODS a TOP 09 rozprodat pozemek v ulici Olbrachtova, čímž by došlo k rozdělení vlastnictví celého bloku pozemků a jednalo by se tak de facto o začátek developerského projektu. Jako bývalý místostarosta s kompetencí pro majetek jsem podobným absurdním žádostem, včetně této konkrétní žádosti, nikdy nevyhověl. To bohužel neplatí pro nové vedení.

Ukliďme Česko - začali jsme údolím Kunratického potoka

Ukliďme Česko - začali jsme údolím Kunratického potoka

6.4. je den, kdy je po celé republice organizován den Ukliďme Česko. Jelikož je naší dlouhodobou prioritou obnova údolí Kunratického potoka, využili jsme této příležitosti k užitečné věci spojené s troškou pohybu na čerstvém vzduchu a vyrazili jsme uklidit oblast mezi ulicemi Za Mlýnem Vrbova a cyklostezkou.

Záchrana Nových dvorů

Záchrana Nových dvorů

Nové Dvory na Lhotce jsou zachráněny! Byl totiž vyslyšen požadavek čtyřky, aby se tato historická usedlost nebourala a na jejím místě nestál věžák. Pražské zastupitelstvo včera rozhodlo o změně v katastru, která zaručuje záchranu objektu. Stavba zde stojí zřejmě už od 17. století a byla by škoda o ní přijít.

Chcete zastavět Interlov?

Chcete zastavět Interlov?

Zásadní projekt, o kterém se v současnosti hodně mluví, je záměr zastavět tzv. areál Interlovu u metra Roztyly. Pro to by bylo potřeba změnit územní plán, což komise pro územní rozvoj zatím nedoporučila.

Návrat fakultní nemocnice na Prahu 4

Návrat fakultní nemocnice na Prahu 4

Jako největší městská část si zasloužíme mít fakultní nemocnici a udělám pro to maximum. Výhodou fakultní nemocnice je léčba nejmodernějšími léky, přístroji, ale také zajištění nejvyšších kapacit z daného oboru.

Obnova Kunratického potoka

Obnova Kunratického potoka

V roce 2016 iniciovala MČ Praha 4 na odboru ochrany prostředí MHMP zpracování studie na revitalizaci části Kunratického potoka, která se v loňském roce již dočkala zpracování projektové dokumentace pro územní řízení.

Lávku zbourat nedáme!

Lávku zbourat nedáme!

Krátce před říjnovými komunálními volbami byla lávka u metra Budějovická po několika měsících znovu otevřena. Její osud ale zůstal nejasný. Z tohoto důvodu místostarosta Prahy 4 Lukáš Zicha (STAN) zorganizoval v lednu jednání o její budoucnosti.