Ukliďme Česko - začali jsme údolím Kunratického potoka

6.4. je den, kdy je po celé republice organizován den Ukliďme Česko. Jelikož je naší dlouhodobou prioritou obnova údolí Kunratického potoka, využili jsme této příležitosti k užitečné věci spojené s troškou pohybu na čerstvém vzduchu a vyrazili jsme uklidit oblast mezi ulicemi Za Mlýnem Vrbova a cyklostezkou.

Záchrana Nových dvorů

Nové Dvory na Lhotce jsou zachráněny! Byl totiž vyslyšen požadavek čtyřky, aby se tato historická usedlost nebourala a na jejím místě nestál věžák. Pražské zastupitelstvo včera rozhodlo o změně v katastru, která zaručuje záchranu objektu. Stavba zde stojí zřejmě už od 17. století a byla by škoda o ní přijít.

Chcete zastavět Interlov?

Zásadní projekt, o kterém se v současnosti hodně mluví, je záměr zastavět tzv. areál Interlovu u metra Roztyly. Pro to by bylo potřeba změnit územní plán, což komise pro územní rozvoj zatím nedoporučila.

Návrat fakultní nemocnice na Prahu 4

Jako největší městská část si zasloužíme mít fakultní nemocnici a udělám pro to maximum. Výhodou fakultní nemocnice je léčba nejmodernějšími léky, přístroji, ale také zajištění nejvyšších kapacit z daného oboru.

Obnova Kunratického potoka

V roce 2016 iniciovala MČ Praha 4 na odboru ochrany prostředí MHMP zpracování studie na revitalizaci části Kunratického potoka, která se v loňském roce již dočkala zpracování projektové dokumentace pro územní řízení.

Lávku zbourat nedáme!

Krátce před říjnovými komunálními volbami byla lávka u metra Budějovická po několika měsících znovu otevřena. Její osud ale zůstal nejasný. Z tohoto důvodu místostarosta Prahy 4 Lukáš Zicha (STAN) zorganizoval v lednu jednání o její budoucnosti.