Mgr. Lukáš Zicha

Lukáš Zicha je celoživotním patriotem „čtyřky“. Narodil se roku 1983 v Podolí. Absolvoval Základní školu Jeremenkova, kde dnes působí jako člen školské rady a od roku 2009, kdy zde měl praxi při studiu Vysoké školy tělesné výchovy a sportu, se školou externě spolupracuje na lyžařských a vodáckých kurzech.

Před vstupem do politiky jsem se mnoho let věnoval řídícím funkcím a získal tak bohaté manažerské zkušenosti. Nejsem profesionálním politikem, který by za studií vstoupil do strany a po jejich dokončení usedl do lavice a hlasoval bez patřičných znalostí běžného života. Vzdal jsem se anonymity a relativního pohodlí a vplul jsem do komunální politiky s ideály, že změním řízení naší městské části. Naplňuje mě pomoc lidem v nouzi a seniorům v podobě řešení bytové situace, rodičům s dětmi v podobě revitalizovaných parků, hřišť či nejmodernějšího biokoupaliště Lhotka. Možnosti vycházející z mých kompetencí jsem doslova ždímal na 100%.
 

Vím, že můj cíl je vysoký. Ale pouze jako starosta se svým energickým a zároveň lidským přístupem a manažerskými schopnostmi mohu naplnit ideály, se kterými jsem kdysi do politiky vstupoval. Mou prioritou bude prosazení reformy GARANCE SENIORA Prahy 4, která spočívá v jistotě bydlení a volby jeho typu. Praha 4 potřebuje nové silnice, chodníky, opravy veřejných prostranství, mikroparků, potoků či sportovišť. Naše Praha 4 potřebuje kulturně a společensky žít. Za mého vedení budu usilovat o letní divadelní slavnosti v parku na Jezerce, letní kino či zimní kluziště na koupališti Lhotka. Budu důrazně naléhat na Dopravní podnik, aby došlo k výměně všech nevkusných plechových zastávek hromadné dopravy za moderní. Jako starosta se zasadím o opravu a znovuotevření podchodu na Budějovi-
cké a celkové zkulturnění tohoto velkého prostranství. Budu prosazovat, aby Praha 4 byla prioritní čtvrť pro elektrifikaci autobusů.