Zpravodaj

Zajímá vás co se děje v naší městské části? Náš zpravodaj vám přináší výběr hlavních novinek. Můžete sledovat i náš Facebook a twitter kanál - viz odkazy v patičce všech stránek! 

Vyloučení Josefa Svobody z KDU-ČSL

Josef Svoboda, který fakticky může za to, že na čtyřce vládne ANO, po 30 letech skončil jako člen KDU-ČSL. Jsem rád, že vedení KDU-ČSL dalo jasně najevo, že koaliční smlouvy se mají dodržovat a že dosavadní pozastavené členství Josefa Svobody byla pouze snaha účelově se vyhnout trestu vyplývajícího ze stanov, tedy vyloučení.

Tisková zpráva – Vyloučení Josefa Svobody ze zastupitelského klubu Společně pro Prahu 4 (STAN/KDU)

Josef Svoboda (KDU-ČSL), který jako jediný z koaličních zastupitelů podpořil včera odvolání rady včetně starosty Petra Štěpánka (Praha 4 Sobě – Zelení a Nezávislí) byl vyloučen z klubu zastupitelů Společně pro Prahu 4 (STAN/KDU).

Otevíráme radnici Prahy 4

Pamatujete na náš volební slib otevřená radnice? Držíme slovo! Předložil jsem na jednání Rady městské části Prahy 4 návrh na zveřejnění všech dat, které mám v kompetenci. Začínáme tedy seznamem majetku městské části - detaily o bytech, nebytových prostorech, pohledávky za jednotlivými nájemci apod.

Setkání s občany a senátorem Drahošem

Pondělní večer jsme strávili příjemným setkáním s občany u nás na čtyřce. Jednalo se o setkání, kde diskutoval Jiří Drahoš s občany Prahy 4. Bylo mi ctí být u toho.

Ohlédnutí za krajským, celostátním sněmem STAN a senátními volbami

Starostové mají nové vedení! Pro rekapitulaci kdo zasedne v novém předsednictvu: předseda Vít Rakušan, 1. místopředseda Jan Farský, místopředsedové Věra Kovářová, Radim Sršeň a Petr Gazdík, členové předsednictva: Stanislav Polčák, Věslav Michalik, Petr Hlubuček, Jana Krutakova, Petr Holeček, Martin Půta, Michaela Matoušková, Pavel Čížek a Zdeněk Hraba. Senátorský klub STAN posílí David Smoljak. Blahopřejeme!

Ukliďme Česko - začali jsme údolím Kunratického potoka

6.4. je den, kdy je po celé republice organizován den Ukliďme Česko. Jelikož je naší dlouhodobou prioritou obnova údolí Kunratického potoka, využili jsme této příležitosti k užitečné věci spojené s troškou pohybu na čerstvém vzduchu a vyrazili jsme uklidit oblast mezi ulicemi Za Mlýnem Vrbova a cyklostezkou.

Další termíny oblíbené Tančírny!

Je tady opět Tančírna v KC Novodvorská. Neváhejte a přijďte si užít nedělní odpoledne v rytmu tance a pohodové atmosféry.

Plníme slib revitalizace sídlišť

Radnice Prahy 4 chce revitalizovat sídliště na svém území. Co by se mělo změnit a jak by měla revitalizace vypadat, rozhodnou obyvatelé, od kterých začala radnice sbírat podněty. Cílem je vytvořit plán revitalizace sídlišť včetně pořadí priorit.

Revitalizujeme vnitrobloky

O tom, že na čtyřce organizujeme sousedská setkání, mluví už celá Praha. Ze dvanácti návrhů na proměnu vnitrobloků, které nám přišly během dvou týdnů, jsme vybrali osm míst.

Záchrana Nových dvorů

Nové Dvory na Lhotce jsou zachráněny! Byl totiž vyslyšen požadavek čtyřky, aby se tato historická usedlost nebourala a na jejím místě nestál věžák. Pražské zastupitelstvo včera rozhodlo o změně v katastru, která zaručuje záchranu objektu. Stavba zde stojí zřejmě už od 17. století a byla by škoda o ní přijít.