Zpravodaj

Zajímá vás co se děje v naší městské části? Náš zpravodaj vám přináší výběr hlavních novinek. Můžete sledovat i náš Facebook a twitter kanál - viz odkazy v patičce všech stránek! 

Na hlasu SPD radniční koalice v Praze 4 nesmí záviset

Na hlasu SPD radniční koalice v Praze 4 nesmí záviset

Na hlasu SPD radniční koalice v Praze 4 nesmí záviset - SPD na radnici městské části Praha 4 – stanovisko klubu STAN Praha 4 Apelujeme na každého jednoho zastupitele či zastupitelku zvolenou za TOP 09 a ANO, aby nepřipustili v Praze 4 vládu založenou na hlase extremistické strany!

STAN Praha 4 vstupuje do předvolebního období s posíleným týmem

STAN Praha 4 vstupuje do předvolebního období s posíleným týmem

Na volební členské schůzi klubu STAN Praha 4 dne 4. února 2021 předseda klubu Lukáš Zicha i místopředsedové Karel Dvořák a Jan Žáček obhájili svůj mandát a povedou tak klub další dva roky. Klub v předchozím období vyrostl na dvojnásobek členů, vedení klubu bylo taky rozšířeno - klub se rozhodl rozšířit své vedení o dva členy, jimiž se stali Kateřina Kapková a Ondřej Růžička.

Amatérismus radnice Prahy 4, dobrá zpráva pro motoristy?

Amatérismus radnice Prahy 4, dobrá zpráva pro motoristy?

Díky amatérismu radnice Prahy 4 došlo ke zrušení rozšíření parkovacích zón do Braníka, Podolí, Krče a Michle! Otázkou je, jestli nemusí radnice vybrané poplatky a pokuty vrátit? Ale v místech rozšířených placených zón asi radost mít nebudou, protože se situace vrací na začátek. Magistrát hl. m. Prahy, odbor pozemních komunikací a drah rozhodl že opatření obecné povahy č.j.P4/373166/19/OŽPAD/PVLA-STA 201/19 ze dne 14.10.2019 o rozšíření zóny placeného stání na místních komunikacích II. a III. třídy na území Městské části Praha 4, se ruší. Administrativní chyby si všiml opoziční zastupitel Viktor Derka, kterému děkujeme za iniciativu.

Ruské kolo na 2 měsíce nám nevadí, ale tajný způsob projednávání ANO!

Ruské kolo na 2 měsíce nám nevadí, ale tajný způsob projednávání ANO!

Ruské kolo je běžnou atrakcí v mnoha evropských metropolích. Bývá obvykle umístěno v lokalitách s co nejlepším výhledem na městské dominanty. To jistě podolské kolo splňuje. Ač lze souhlasit s jeho umístěním, nelze přijmout naprosto šokující okolnosti jeho výstavby. Obrovským problémem je totiž utajený způsob projednání místostarostou za dopravu Zdeňkem Kováříkem z ODS. Vzhledem k velikosti stavby je v podobných případech zcela legitimní informovat o jejím průběhu občany dotčeného území, kteří by se k její výstavbě mohli vyjádřit. Naprosto standardní je totiž v takových případech projednání s poradním orgánem, jímž je komise dopravy. Místostarosta Kovářík však neobešel pouze občany jím spoluřízené městské části, nýbrž pravděpodobně i své koaliční partnery z ANO i TOP09. Došlo tak ke zcela absurdní a ostudné situaci, kdy zřejmě ani jeho kolegové z rady o stavbě této atrakce netušili.

Cenzura kritického názoru v aktuálním čísle časopisu Tučňák! Takto "demokraticky" vládne ODS s ANO!

Cenzura kritického názoru v aktuálním čísle časopisu Tučňák! Takto "demokraticky" vládne ODS s ANO!

Možná už se k vám do schránky dostalo nové číslo radničního časopisu Tučňák. Na straně 9, kde je dán prostor pro vyjádření jednotlivým klubům zastupitelů, je místo našeho názoru velká bílá plocha s odkazem na to, že náš článek nesplňuje požadavky etického kodexu. V redakční radě je celá opozice zastoupena dvěma hlasy z osmi, etický kodex zveřejněn nikde není. To že se jedná o nebezpečnou cenzuru jsme říkali už v lednu, kdy došlo k cenzuře poprvé!

Tisková zpráva k mimořádnému zastupitelstvu

Tisková zpráva k mimořádnému zastupitelstvu

Opoziční kluby Prahy 4 STAN / KDU-ČSL, Pirátů a Zelených svolávají mimořádné zasedání Zastupitelstva. Žádost o jeho svolání podepsalo všech 22 opozičních zastupitelů. Hlavním bodem je odvolání starostky Prahy 4 za ANO, která je po svržení dosavadní koalice podporována kluby ODS a TOP09. Hlavními důvody pro odvolání starostky Ireny Michalcové z funkce jsou: Dlouhodobé a opakované zneužívání a neefektivního nakládání s prostředky Prahy 4, často ve spojení s politiky ODS a TOP09 nebo s nimi spojenými osobami. Nečinnost paní starostky při žádostech opozice a občanů o objasnění, vyšetření nebo nápravu těchto kauz a opakované bránění občanům při interpelacích nebo jejich účasti na zasedáních Zastupitelstva. Absence jakéhokoliv plánu rozvoje městské části Praha 4, jedno z největších „měst“ České republiky nemůže fungovat 4 roky bez strategie

Jednodušší možnost odstranění autovraků

Jednodušší možnost odstranění autovraků

Nevím jestli se někdo z vás pokoušel donutit úřady k odstranění autovraku, který zabírá parkovací místo a hyzdí okolí. Do května 2020 to byl administrativně komplikovaný proces, který většinou končil tím, že auto nesplňuje definici autovraku a je v zásadě pojízdné. To že nemá okénka nebo volant? Nevadí! Díky novele zákona o pozemních komunikacích, která byla vyhlášena ve Sbírce zákonů 15.04.2020 pod číslem 162/2020 Sb. s účinností od 30.04.2020 se ale situace dramaticky změnila. Novela zakotvuje nové možnosti řešení problému s vozidly odstavenými na pozemních komunikacích.

Rezignace nebo odvolání starostky

Rezignace nebo odvolání starostky

Je nepřípustné, aby starostka hájila zneužití nouzové stavu a na dnešním zastupitelstvu buď sama rezignuje nebo navrhneme její odvolání! Dle dnešního vydání deníku N starostka za ANO hájí nakupování předražené dezinfekce i dezinfekci úřadu za 500.000Kč!. Bohužel její vysvětlení je zcela nedostatečné! Není to bohužel její první kauza. Po používání vysokoškolských titulů na kandidátních listinách, které nikdy neměla, po uzavření smlouvy na právní poradenství s firmou blízkou TOP09, se jedná o další pochybení a takový starosta nemůže hájit zájmy 140.000 obyvatel. 

Pomoc živnostníkům od radnice Prahy 4: Zatím spousta povyku pro nic

Pomoc živnostníkům od radnice Prahy 4: Zatím spousta povyku pro nic

Koalice ODS, ANO a TOP09 toho zatím pro živnostníky a podnikatele Prahy 4 moc neudělala!

AKTUALIZOVÁNO: Pomoc živnostníkům od vlády: Dotace, úvěry, ošetřovné a jiná ekonomická pomoc pro živnostníky a podnikatele

AKTUALIZOVÁNO: Pomoc živnostníkům od vlády: Dotace, úvěry, ošetřovné a jiná ekonomická pomoc pro živnostníky a podnikatele

Jaké možnosti podpory nabízí vláda místním podnikatelům a živnostníkům: úvěry v programu COVID I, do dvou týdnů ČMZRB spustí COVID II, program Antivirus pomůže firmám a zaměstnancům, banky umožňují odklady splátek, výrazné změny v ošetřovném, jak je to s dalšími dávkami