Zpravodaj

Zajímá vás co se děje v naší městské části? Náš zpravodaj vám přináší výběr hlavních novinek. Můžete sledovat i náš Facebook a twitter kanál - viz odkazy v patičce všech stránek! 

Další šokující zjištění v kauze předraženého Svatováclavského velebení

Další šokující zjištění v kauze předraženého Svatováclavského velebení

Utajované informace! Propojené firmy! A pak přišel šok - ověřili jsme si, za kolik peněz reálně účinkující vystupují. Zjistili jsme, že asi o polovinu levněji, než nabízela firma Tessina. Prostě zakázku dvojnásobně přestřelila a Praha 4 jí to bez mrknutí oka schválila. To vše díky koalici ANO, ODS - Občanská demokratická strana a TOP 09.

17 líp srdčitých pro 17. listopad na Praze 4 ❤️

17 líp srdčitých pro 17. listopad na Praze 4 ❤️

Dnes jsme vysadili 17 líp srdčitých pro 17. listopad na Praze 4 ❤️ Často slyším starší generace říkat "a za tohle že jsme cinkali klíčema?". A víte co? Ano, cinkali! Díky lidem, jako je Václav Havel, dnes můžeme žít ve svobodném a demokratickém státu, můžeme říkat nahlas, co si myslíme, můžeme cestovat, a volit, koho chceme. Žijeme v té nejlepší době. A jako každá, i tahle má své mouchy. Proto napněme všechny síly a bojujme za to, aby jich bylo pořád méně. Bude se lépe žít nejen nám, ale i všem dalším generacím. Díky, že můžem!

Programová konference Starostové a nezávislí

Programová konference Starostové a nezávislí

Jako garantovi na problematiku veřejné správy majetku se mi na programové konferenci Starostové a nezávislí podařilo prosadit, že v Praze budeme společně usilovat o následující změny: - Nastavení jasných pravidel pro svěřování majetku městským částem - Vytvoření přehledného seznamu zbytného a nezbytného majetku - Roztřídění majetku do základní skupin – sociální, veřejná, zájmová a komerční oblast - Rušení spolupráce s externími správcovskými firmami a zřízení vlastní firmy s jasnou metodikou Důvod je prostý. Jako místostarosta pro majetek Prahy 4 jsem vždycky usiloval o to, aby v případě správy obecního majetku panoval řád. Teď je na čase, aby podobný model zavedla celá Praha!

Praha vypověděla smlouvy všem farmářům na svých pozemcích. Je potřeba změny!

Praha vypověděla smlouvy všem farmářům na svých pozemcích. Je potřeba změny!

Tohle je skvělá zpráva pro všechny Pražany a já jsem pyšný, že Starostové a nezávislí nepatří mezi ty, kterým je hospodaření v naší krajině jedno! Je potřeba změny! 1. Maximálně 7 hektarové celky, žádné velké lány. 2. Polní cesty, aleje, meze a remízky. 3. Žádná chemie, nebo jen omezeně. 4. Střídání plodin. Naše kroky v boji proti suchu a půdní erozi. Zlepšíme kvalitu půdy i podzemních vod!

Terasa Budějovická, DBK

Terasa Budějovická, DBK

Jak už jsem vám psal minule, lávka (nebo terasa, chcete-li) na Budějovické zase bude plnit svůj účel! Opraví se už příští rok. Sešel jsem se kvůli tomu jak s šéfem DBK Praha, tak s radním Jan Chabr. No a snaha teď nese ovoce, za což jsem moc rád. Praha 4 si to zaslouží :-)l Termín opravy dle smlouvy do 31.8.2020. Žádost o stavební povolení do 30.11.2019!

Smluvní pokuta městské části Praha 4 za Svatováclavské velebení

Smluvní pokuta městské části Praha 4 za Svatováclavské velebení

Pamatujete si, jak jsem před nedávnem psal o předraženém Svatováclavském velebení na Praze 4? Tak přestože stále čekáme na to, až nám radnice dodá všechny podklady k této veřejné zakázce, za náš zastupitelský klub jsme mezitím zaslali výzvu k uplatnění pohledávky za porušení smlouvy v částce přes 300 tisíc korun. Nezbývá než doufat, že nám dá vedení radnice za pravdu a po soukromém pořadateli bude tyhle peníze vyžadovat zpět. Jo a s tímhle cárem papíru tehdy vyhráli veřejné výběrko!

Předražený pivní festival radního Hrozy

Předražený pivní festival radního Hrozy

Fakt mě mrzí, že se z pivních festivalů, které jsem na Praze 4 založil, stala pračka na peníze. Je to smutné a frustrující zároveň. Tohle jsou zásadní rozdíly: ✅ mnou pořádaný festival trval dva dny ❌ teď to všechno stihne vedení ANO, ODS a TOP 09 za jeden den ✅ festival jsme pořádali na pozemku města s dobrou přístupností u metra ❌ teď se konal na dvorku u developera ✅ za mě stál festival 170 tisíc korun ❌❌❌ teď nás tahle soukromá akce všechny přišla na půl milionu!

Utržené knoflíky! Aneb jak může skončit interpelace občana!

Utržené knoflíky! Aneb jak může skončit interpelace občana!

Bizarní průběh mělo poslední zasedání zastupitelstva Prahy 4. Dvě ženy na něm chtěly interpelovat místostarostu Josefa Svobodu, neboť mají výhrady k jeho práci. Ten ale z jednacího sálu rychle utekl. Ženy se jej pak pokusily zastihnout v předsálí a následně u řečnického pultu, tam ale do nich podle jejich výpovědi začali dva radní strkat. Potyčku vyřešila starostka Irena Michalcová (ANO) tím, že zavolala strážníky. Nyní zvažuje, že by napříště jednání probíhala s dohledem ochranky.

Co jsme chtěli probrat na zastupitelstvu Prahy 4, ale nebylo nám vyhověno

Co jsme chtěli probrat na zastupitelstvu Prahy 4, ale nebylo nám vyhověno

Co jsme chtěli probrat na zastupitelstvu Prahy 4, ale nebylo nám vyhověno: - Využívání akademických titulů starostkou, které ale nemá. - Faktické bydliště starostky a 1. místostarosty mimo Prahu 4. - Dva plné úvazky Josefa Svobody financované z veřejných peněz. - Předražené Svatováclavské velební - Rozprodávání majetku. - Soukromá inzerce radních v informačních centrech Prahy 4.

Zastavili jsme podvodný prodej pozemku v ulici Vrbova

Zastavili jsme podvodný prodej pozemku v ulici Vrbova

Podařilo se nám zastavit prodej pozemku v ulici Vrbova, který byl koalicí ANO + ODS + TOP09 navrhován k prodeji za 60% cenové mapy!! Nehoráznost a děkujeme, že naše argumenty byly přijaty! Díky tomu zůstane v této ulici izolační zeleň!