Zpravodaj

Zajímá vás co se děje v naší městské části? Náš zpravodaj vám přináší výběr hlavních novinek. Můžete sledovat i náš Facebook a twitter kanál - viz odkazy v patičce všech stránek! 

Kompostujme bioodpad

Kompostujme bioodpad

Množství směsného odpadu vyprodukovaného za jeden rok se v celé Praze pohybuje kolem 257 000 tun. Přibližné 30 % a více z tohoto objemu připadá na biologický odpad, zjistíme, že v metropoli se vyprodukuje ročné více než 75 000 tun bioodpadu.

Startujeme vnitrobloky

Startujeme vnitrobloky

Na čtyřce hledáme vnitrobloky pro rozvoj komunitního života. Nezáleží na velikosti a ani na současném stavu dvoru. Spolupracujeme při tom se spolkem Bieno, který má zkušenosti s restartem vnitrobloků a pořádá skvělá sousedská setkání.

Praha 4 bez dluhů

Praha 4 bez dluhů

Na čtyřce jsme schválili rozpočet pro rok 2019, a co je dobrá zpráva – jednak se stejně jako loni nebudeme zadlužovat, a jednak se nám podařilo začlenit všechny priority Starostů a nezávislých.

Zakrytí Spořilovské spojky

Zakrytí Spořilovské spojky

Dobrá zpráva pro celý Spořilov! Podívejte se na vizualizace zakrytí Spořilovské spojky!

Obnova Kunratického potoka

Obnova Kunratického potoka

V roce 2016 iniciovala MČ Praha 4 na odboru ochrany prostředí MHMP zpracování studie na revitalizaci části Kunratického potoka, která se v loňském roce již dočkala zpracování projektové dokumentace pro územní řízení.

Chci živou Prahu 4

Chci živou Prahu 4

Chci živou Prahu 4. Ten, kdo kulturou žije, bude mít bohatý program, a ten, kdo ji nevyhledává, toho rušit nebude.

Křižovatka Podolská

Křižovatka Podolská

Minulý týden se naše členka, a zároveň už skoro třicet let obyvatelka Podolí, Jana Štrosová sešla s radní pro územní rozvoj paní Petrou Rejchrtovou, aby s ní projednala možnost zadat architektonickou studii vlídnější podoby podolské křižovatky.

Lávku zbourat nedáme!

Lávku zbourat nedáme!

Krátce před říjnovými komunálními volbami byla lávka u metra Budějovická po několika měsících znovu otevřena. Její osud ale zůstal nejasný. Z tohoto důvodu místostarosta Prahy 4 Lukáš Zicha (STAN) zorganizoval v lednu jednání o její budoucnosti.

Dominikánský dvůr ožije

Dominikánský dvůr ožije

Místostarosta s kompetencí pro majetek a kulturu Lukáš Zicha svolal jednání v Dominikánském dvoře, kterého se zúčastnil radní hlavního města pro majetek Jan Chabr, starosta Prahy 4 Petr Štěpánek, místostarostka prahy 4 Iva Kotvová a místostarosta Prahy 4 Tibor Vansa.

STAN Praha 4 založil svůj klub

STAN Praha 4 založil svůj klub

STAN Praha 4 založil vlastní klub (buňku)! Agendy, práce i nových členů přibývá, tak je potřeba dát našemu fungování jasná pravidla. Do vedení klubu byl zvolen současný místostarosta Lukáš Zicha, právník Karel Dvořák a IT konzultant Jan Žáček.