Zpravodaj

Zajímá vás co se děje v naší městské části? Náš zpravodaj vám přináší výběr hlavních novinek. Můžete sledovat i náš Facebook a twitter kanál - viz odkazy v patičce všech stránek! 

Branické divadlo hledá nového nájemce

Chceme čtyřce nabídnout nové místo, kam by si lidé mohli zajít třeba na koncert. Současně hledáme provozovatele divadla, který zahájí činnost nejpozději v září tohoto roku. Podmínky jsou velmi přívětivé a potenciální zájemci o provoz divadla se stále mohou hlásit přes web čtyřky.

Půdy městských domů se promění v byty

Pamatujete na náš volební slib výstavby podkrovních bytů? https://prahatv.eu/zpravy/praha/praha-4/9600/pudy-mestskych-domu-se-promeni-v-byty

Chcete zastavět Interlov?

Zásadní projekt, o kterém se v současnosti hodně mluví, je záměr zastavět tzv. areál Interlovu u metra Roztyly. Pro to by bylo potřeba změnit územní plán, což komise pro územní rozvoj zatím nedoporučila.

Návrat fakultní nemocnice na Prahu 4

Jako největší městská část si zasloužíme mít fakultní nemocnici a udělám pro to maximum. Výhodou fakultní nemocnice je léčba nejmodernějšími léky, přístroji, ale také zajištění nejvyšších kapacit z daného oboru.

Branický most se dočká zdvoukolejnění!

Branický most se dočká zdvoukolejnění! Nově by tak přes něj mohly jezdit i osobní vlaky a mohl by se stát důležitou pražskou spojkou.

Kompostujme bioodpad

Množství směsného odpadu vyprodukovaného za jeden rok se v celé Praze pohybuje kolem 257 000 tun. Přibližné 30 % a více z tohoto objemu připadá na biologický odpad, zjistíme, že v metropoli se vyprodukuje ročné více než 75 000 tun bioodpadu.

Startujeme vnitrobloky

Na čtyřce hledáme vnitrobloky pro rozvoj komunitního života. Nezáleží na velikosti a ani na současném stavu dvoru. Spolupracujeme při tom se spolkem Bieno, který má zkušenosti s restartem vnitrobloků a pořádá skvělá sousedská setkání.

Praha 4 bez dluhů

Na čtyřce jsme schválili rozpočet pro rok 2019, a co je dobrá zpráva – jednak se stejně jako loni nebudeme zadlužovat, a jednak se nám podařilo začlenit všechny priority Starostů a nezávislých.

Zakrytí Spořilovské spojky

Dobrá zpráva pro celý Spořilov! Podívejte se na vizualizace zakrytí Spořilovské spojky!

Obnova Kunratického potoka

V roce 2016 iniciovala MČ Praha 4 na odboru ochrany prostředí MHMP zpracování studie na revitalizaci části Kunratického potoka, která se v loňském roce již dočkala zpracování projektové dokumentace pro územní řízení.